Akcesoria komputerowe przydatne w każdym biurze

Mysz i klawiatura

Sprawna obsługa komputera to umiejętność pożądana dziś przez większość pracodawców. Ponieważ na wielu stanowiskach długotrwała praca przed laptopem to codzienność, bardzo ważne jest, aby zadbać o jak największy komfort jego użytkowania. Pomogą nam w tym odpowiednie artykuły. Sprawdźmy, w jakie akcesoria komputerowe warto zaopatrzyć każde biuro. 

Jak nie dopuścić do przeciążeń nadgarstka?

Długotrwała praca przy komputerze może przynieść nieprzyjemne skutki dla nadgarstka naszej sprawniejszej ręki. Dlatego dobrze wiedzieć, jak uchronić się przed bólem lub (w najgorszym wypadku) przed zespołem cieśni nadgarstka podczas wielogodzinnego korzystania z myszy komputerowej. Oparcie dłoni powinno być stabilne i nie doprowadzać do zbytniego obciążenia ręki. Warto więc zaopatrzyć się w podkładkę pod myszkę z żelową podpórką na nadgarstek. Specjalna poduszeczka pozwoli wygodnie oprzeć i odciążyć nasz nadgarstek podczas klikania myszą. Przy wyborze warto zwrócić uwagę, czy podkładka posiada antypoślizgowy spód. Zapobiegnie to przesuwaniu się jej po blacie biurka.

Istotny jest też kształt samej myszy komputerowej. Panel dotykowy laptopa nie zapewni nam nigdy takiej precyzji i kontroli nad czynnościami wykonywanymi na ekranie komputera, dlatego dobrze jest posiadać wysokiej jakości mysz. Nie warto wybierać udziwnionych kształtów i wymiarów tego urządzenia. Dłoń układa się wówczas nienaturalnie. Najbezpieczniejszym wyborem będzie bezprzewodowa myszka komputerowa o klasycznym wyglądzie i standardowych wymiarach. Podczas zakupu należy upewnić się czy możliwe jest uruchomienie inteligentnego trybu uśpienia myszy. Wówczas, gdy zapomnimy wyłączyć myszkę, funkcja ta pozwoli znacznie zaoszczędzić energię i tym samym zmniejszyć częstotliwość wymiany baterii.

mysz komputerowa

Jak zadbać o prywatność podczas pracy przy komputerze?

Podczas użytkowania komputera warto zadbać nie tylko o swój komfort fizyczny, ale również spokój psychiczny. Nikt nie lubi, kiedy niepowołane osoby zaglądają w ekran naszych laptopów czy telefonów komórkowych. Rozprasza to naszą uwagę, a w niektórych przypadkach sprawia też, że martwimy się o poufność wprowadzanych do komputera danych. Jest prosty sposób, aby temu zapobiec. Wystarczy zaopatrzyć się w filtr prywatności. Jest to specjalna nakładka, którą bez problemu można zamocować na ekranie każdego typu. Powoduje ona, że tylko osoba siedząca na wprost zobaczy, co wyświetla się na monitorze. Osoba spoglądająca z boku, będzie widzieć tylko czarny obraz. Świadomość, że nikt inny poza nami nie ma możliwości zobaczenia informacji wyświetlanych na ekranie sprawi, że bardziej skupimy się na wykonywaniu naszych obowiązków i będziemy czuć się o wiele swobodniej.

Jak bezpiecznie przetransportować laptop?

Każdy pracownik naszego biura, który korzysta z komputera przenośnego powinien zostać również wyposażony w odpowiednią torbę lub etui do laptop. Torby na laptop umożliwią bezpieczny transport sprzętu w przypadku konieczności pracy zdalnej czy też rozmaitych wyjazdów służbowych. Warto zwrócić uwagę, czy etui, którym jesteśmy zainteresowani pochodzi od sprawdzonego producenta. Wówczas będziemy mieć gwarancję, że jest ono wykonane z najwyższej jakości materiałów. Niektóre modele laptopów mają tendencję do przegrzewania się. Aby nie dopuścić do uszkodzenia sprzętu, warto zaopatrzyć się także w podstawki chłodzące do laptopów. Sprawdzają się w każdym biurze, ale także wówczas, kiedy nasi pracownicy muszą używać komputera w czasie podróży i kładą laptop na kolanach. Podkładki chłodzące pod laptop są zwykle zasilane przez port USB oraz wyposażone w niewielki wentylator z systemem regulacji obrotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *