Coaching – szkolenie dla każdego coacha

Jeżeli pracujesz zawodowo jako coach, dobrze wiesz, jak ważna jest siła inspiracji oraz umiejętność motywowania siebie i innych. Aby utrzymać wysoki poziom zaangażowania w wykonywane zadania oraz być na bieżąco z metodami rekomendowanymi przez autorytety w Twojej dziedzinie, regularnie przeznaczaj czas na szkolenia z coachingu.

Czego nauczysz się podczas szkoleń?

To zależy od tego, który kurs wybierzesz. Aby nie tracić czasu na udział w nieprzydatnych warsztatach, poświęć trochę uwagi na dokładne przeanalizowanie programu szkolenia z coachingu. Zapisz się na kurs dopiero wtedy, gdy uznasz, że agenda obejmuje zagadnienia, które przydadzą Ci się w pracy lub mogą stanowić dla Ciebie inspirację i poszerzyć Twoje horyzonty.

Podczas szkoleń pogłębisz wiedzę związaną z opracowywaniem programu coachingowego oraz wyborem optymalnego modelu mentoringowego. Rozwiniesz swoje kompetencje w zakresie stosowania technik coachingowych w zarządzaniu i nauczysz się zasad budowania komunikacji pomiędzy menedżerem a zespołem. Przećwiczysz też stosowanie praktycznych narzędzi oceny kompetencji tj. development center czy ocena 360 stopni, które przydadzą Ci się podczas szkolenia szefów firm. A ponadto zwiększysz wiedzę w zakresie wykorzystania technik coachingowych w procesie wdrażania zmian w organizacji, zmiany modelu zarządzania oraz poprawiania wyników przedsiębiorstwa.

Szkolenia z coachingu – sposób na rozwój osobisty

W pracy trenera niezwykle istotne jest prawidłowe wykorzystanie wiadomości z zakresu współczesnej psychologii, które znajdują szerokie zastosowanie w procesie zwiększania motywacji oraz pomagają zrozumieć emocje innych ludzi. Dzięki uczestnictwu w specjalistycznych kursach z udziałem psychologa uzyskasz szeroki zakres wiedzy o ludzkiej psychice, która pozwoli Ci zwiększyć skuteczność podejmowanych działań. Nauczysz się rozróżniać poszczególne typy osobowości i dowiesz się, jaką odpornością na stres cechują się ludzie o różnych temperamentach. Sprawdzisz w praktyce, jak skutecznie dopasować techniki motywujące do rozwijania kluczowych umiejętności u ludzi w różnym wieku oraz poznasz tajniki wpływania na przebieg procesu decyzyjnego oraz procesu formułowania przekonań.

Szkolenia z coachingu mogą wzbogacić Twoją wiedzę oraz dostarczyć Ci wiele pozytywnej energii do działania na długi czas, a także stać się areną wymiany doświadczeń z innymi trenerami. Warto brać w nich udział, by później z jeszcze większym zapałem stosować najnowsze techniki coachingowe w codziennej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *