Czym się kierować, wybierając kierunki na studia?

Tysiące maturzystów każdego roku staje przed koniecznością wyboru kierunku studiów. Szeroka oferta dostępnych kierunków i uczelni nie ułatwia tego wyboru. Młodzi ludzie potrzebują więc wsparcia i pomocy przy podejmowaniu tej decyzji, która zaważy na ich przyszłym życiu. Jaką uczelnię i kierunek wybrać? Jakie miasto będzie odpowiednie, by rozpocząć karierę zawodową? Jeśli chodzi o studia, Wrocław poleca się maturzystom.

Gdzie warto studiować? Studia – Wrocław, Warszawa czy inne miasto?

Rozpoczęcie studiów wiąże się dla wielu z pierwszą przeprowadzką z dala od rodzinnego domu. Gdzie zatem wyjechać, by studia były czasem dobrym i udanym, zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym? Czy wybrać uczelnię najbliżej domu, czy spełnić marzenie o zamieszkaniu w stolicy? Dla domatorów najlepsza będzie uczelnia najbliżej domu. W mniejszych miastach też powstają filie uczelni oferujące wybrane kierunki. Największy wybór uczelni i atmosferę wielkiego miasta znajdziemy w Warszawie. Stolica to największy, ale także najdroższy ośrodek akademicki w Polsce.

Najstarszym ośrodkiem akademickim jest Kraków, który przyciąga studentów niesamowitą atmosferą. W Krakowie nie będziemy się nudzić – wiele imprez, koncertów, wystaw i festiwali skierowanych jest właśnie do żaków. Ze względu na dużą liczbę oddziałów światowych korporacji, które mieszczą się w tym mieście, jest duża szansa na znalezienie atrakcyjnego zatrudniania. Idziemy na studia? Wrocław zaprasza i oferuje nie tylko wiele atrakcji z wyjątkowym miejscu, ale i szanse na znalezienie pracy. Miasto chwali się ścisłą współpracą miejscowych uczelni (a jest ich 27 – 11 publicznych i 16 niepublicznych) z samorządem oraz z biznesem czyli potencjalnymi pracodawcami. Pieniądze lokują tutaj bowiem największe koncerny świata. Osoby mieszkające w Wielkopolsce chętnie studiują w Poznaniu. Ponad 140 tysięcy żaków kształci się na 200 kierunkach na 28 uczelniach, z czego osiem to szkoły państwowe. Co roku mury uczelni puszcza 40 tys. absolwentów. Jeśli chcemy studiować nawigację, górnictwo morskie, czy transport morski, kandydujmy na jedną z uczelni w Szczecinie lub Gdyni. Pamiętajmy, że przy wyborze uczelni warto kierować się głównie poziomem uczelni oraz kierunkami studiów jakie oferuje, a także perspektywą znalezienia zatrudnienia.

Studia, Wrocław – czy to duet idealny?

Wrocław jest jednym z najważniejszych miast akademickich Polski, które przyciąga studentów bogatym zapleczem naukowym, ale i wielością miejsc, które warto odwiedzić. Ponadto jest to miasto tętniące życiem. Odbywa się tu bardzo dużo wydarzeń kulturalnych: przedstawień, koncertów, wystaw i festiwali. Jest to także prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy. Młodym ludziom, którzy kończą tu studia, Wrocław daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Do tego miasta przyciąga ich dobra opinia wrocławskich uczelni z tradycjami. Szkoły wyższe kształcą w tak wielu obszarach i kierunkach, że z pewnością każdy przyszły student znajdzie coś dla siebie.

Wybór miejsca, w którym będziemy studiować jest trudny, ale bardzo ważny. Młodzi ludzie chętnie przyjeżdżają do stolicy Dolnego Śląska, gdyż studia, Wrocław i wyjątkowe towarzystwo to szansa na przeżycie wspaniałej przygody. To miasto ma bowiem w sobie coś, co przyciąga i elektryzuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *