Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o systemie bezpiecznych pojemników

W każdej firmie są dokumenty, które zawierają dane osobowe. Dokumenty rekrutacyjne czy akta osobowe pracowników zawierają dane, które są prawnie chronione. Tego typu dokumenty muszą być odpowiednio przechowywane i niszczone. Jak niszczy się dokumenty? Czym jest system bezpiecznych pojemników?

Jakie dokumenty trzeba zniszczyć? Czym jest system bezpiecznych pojemników?

Dokumenty rekrutacyjne, które nie będą wykorzystywane w kolejnej rekrutacji należy zniszczyć niezwłocznie po zakończeniu procedury naboru. Zniszczenie musi być nieodwołalne, co oznacza, że nie wolno nam dokumentu podrzeć, gdyż istnieje wtedy obawa, ze ktoś mógłby go skleić i w ten sposób zyskać dostęp do poufnych danych kandydatów. Musimy zakupić profesjonalny sprzęt do niszczenia lub zlecić to firmie zewnętrznej. Jest to dobre rozwiązanie jeśli w firmie nie mamy odpowiedniego zaplecza do trwałego usunięcia danych i informacji. Wyspecjalizowani usługodawcy zrobią to za nas. System bezpiecznych pojemników opiera się wymiennych, aluminiowych pojemnikach, do których pakuje się dokumenty, które trzeba zniszczyć. Umożliwia to zabezpieczenie wrażliwej dokumentacji od momentu jej zbiórki, poprzez transport, a skończywszy na jej bezpiecznej utylizacji.

Jak działa system bezpiecznych pojemników?

Po zamówieniu usługi niszczenia klienci otrzymują bezpieczne pojemniki na dokumenty lub inne nośniki informacji o pojemności od 50 do 600 l. Następnie następuje jednorazowa lub cykliczna wymiana pojemników. Pełne pojemniki zostają w protokolarny sposób odebrane z siedziby klienta i przetransportowane samochodem ciężarowym wyposażonym w system nawigacji satelitarnej GPS do instalacji niszczącej. Niszczenie zawartości pojemników odbywa się w zabezpieczonym i strzeżonym obiekcie przez doświadczony personel, a po zakończonym procesie niszczenia w systemie bezpiecznych pojemników klient otrzyma pisemne poświadczenie zniszczenia.

Czy system bezpiecznych pojemników naprawdę jest bezpieczny?

Jeśli chcemy mieć pewność, że oddane do zniszczenia dokumenty na pewno zostaną poprawnie zniszczone, wybierzmy godnego zaufania, sprawdzonego usługodawcę. Profesjonalna obsługa systemu bezpiecznych pojemników to nowoczesna infrastruktura, która stanowi podstawę maksymalnego bezpieczeństwa i wydajności. Firma powinna mieć nowoczesne oddziały z wysokowydajnymi instalacjami niszczącymi oraz dużo pojemników o różnej pojemności, które pomieszczą wszystkie pliki. Konieczne są również sprawne pojazdy wyposażone w GPS. Pracownicy firmy powinni być wykwalifikowani i zweryfikowani pod kątem niekaralności.

Właściwe dbanie o sposób przechowywania dokumentów oraz ich niszczenie to obowiązek, który spoczywa na właścicielu firmy. Jeśli nie mamy odpowiednich warunków do niszczenia dokumentów, skorzystajmy z systemu bezpiecznych pojemników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *