Jakie są rodzaje teczek firmowych?

Teczki firmowe sprawdzają się w sytuacji, w której chcemy wręczyć ofertę przedsiębiorstwa ważnemu klientowi lub efektownie zaprezentować materiały promocyjne podczas ekspozycji targowej. Profesjonalne drukarnie oferują już druk teczek firmowych o różnych kształtach oraz funkcjonalnościach. Które z nich wybrać?

Rodzaje teczek firmowych

W zależności od tego, jak dużymi dysponujemy materiałami, możemy zdecydować się na druk teczek firmowych w formacie A4 lub A5. Jeżeli zadaniem teczki reklamowej będzie zapewnienie ochrony dokumentów w estetycznej formie, to wystarczająca będzie tradycyjna wersja z gumką zabezpieczającą przed otwarciem. Jeśli natomiast chcemy przekazać klientowi materiały o nietypowym formacie tj. vouchery, bilety lotnicze lub próbki kosmetyków, wybierzmy teczkę ze specjalnie wyprofilowanymi skrzydełkami i dodatkowymi nacięciami.

Asortyment teczek jest obecnie tak bogaty, że nawet jeżeli nie mamy specjalnych wymagań dotyczących tego produktu, jego zakup będzie od nas wymagał podjęcia szeregu różnych decyzji. Dotyczą one choćby tego, czy na jednym ze skrzydełek mają się pojawić specjalne wycięcia, umożliwiające umieszczenie wizytówki czy też standardowo gładka powierzchnia. Możemy też wybrać teczki firmowe z dwoma szerokimi skrzydełkami, które skuteczniej utrzymają dokumenty w pionie i pozwolą uniknąć przypadkowego wysunięcia się kartek z teczki. Jeżeli natomiast dysponujemy grubym katalogiem firmowym, który chcemy wręczyć klientowi wraz z indywidualną ofertą cenową, postawmy na teczki o poszerzonym grzbiecie, które wyróżniają się większą pojemnością.

Druk teczek firmowych

Na rynku są dostępne zarówno popularne teczki drukowane jednostronnie, jak i takie, które możemy pokryć napisami lub grafikami z obydwu stron. Niezależnie od tego, na którą opcję ostatecznie się zdecydujemy, będziemy mogli skorzystać z pełnej wersji kolorystycznej, a nawet nadrukować pełnowartościowe zdjęcie.

Niektóre drukarnie proponują także dodatkowe usługi, mające na celu zwiększyć atrakcyjność i estetykę teczek firmowych. Przykładem jednej z nich jest hot stamping, a więc technika umieszczania na zadrukowanej już powierzchni elementów ze złotej, srebrnej, czarnej, zielonej lub niebieskiej folii metalicznej. Alternatywą dla wspomnianych wariantów kolorystycznych może być także folia holograficzna. Zastosowanie tej metody pomoże wyróżnić nasze teczki spośród setek innych, co jest bardzo istotne choćby podczas targów lub konferencji, w których uczestniczy wiele konkurencyjnych firm.

Gdy pojawia się zapotrzebowanie na druk teczek firmowych, szeroka gama możliwości sprawia, że tracimy dużo czasu na podjęcie decyzji o ich kształcie oraz rodzaju nadruku. Warto więc wcześniej dokonać przeglądu dostępnych ofert, aby w ferworze przygotowań do targów nie zajmować się już analizowaniem różnic pomiędzy poszczególnymi teczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *