Studia dla profesjonalnej kadry kierowniczej.

Uczelnie oferują wiele rodzajów kursów oraz podyplomówek dla menedżerów, lecz jeżeli zależy Ci na prestiżu studiowania oraz szybkim zwiększeniu swoich zarobków, wybierz studia umożliwiające otrzymanie tytułu Master of Business Administration. Czy wiesz, dlaczego jest on tak wyjątkowy?

Studia z podwyżką w pakiecie

Swoją ekskluzywność zawdzięcza on unikalnej formule studiów podyplomowych, które są prowadzone przez światowej klasy wykładowców, mających na swoim koncie liczne sukcesy zarówno w dziedzinie nauki, jak i biznesu. Studia uczą praktycznych aspektów zarządzania zespołem, lecz pokazują także metody efektywnej współpracy z grupą. Sam system nauczania sprzyja zresztą rozwijaniu umiejętności miękkich oraz nieustannej wymianie zawodowych doświadczeń pomiędzy żakami. Często są oni przedstawicielami różnych narodowości, więc kontaktują się ze sobą i wykładowcami w języku angielskim. Osoby z tytułem Master of Business Administration zazwyczaj mają więc nie tylko perfekcyjnie opanowane zagadnienia związane z realizowaniem obowiązków kadry kierowniczej, ale również potrafią płynnie komunikować się w języku obcym. Powyższe umiejętności sprawiają, że są oni rozchwytywani na rynku pracy i zarabiają zdecydowanie więcej od swoich kolegów z branży, którym nie udało się zdobyć tytułu MBA. Jeżeli więc zamierzasz niebawem zmienić pracę lub uzyskać znaczącą podwyżkę, to ukończenie najbardziej ekskluzywnych studiów podyplomowych może Ci w tym pomóc. Pamiętaj także o tym, że dyplom studiów Master of Business Administration jest honorowany również przez zagranicznych pracodawców, więc po jego uzyskaniu będziesz mógł zacząć przebierać w międzynarodowych ofertach pracy.

MBA – studia dla wybranych?

O prestiżu studiów podyplomowych pozwalających uzyskać tytuł MBA świadczy także fakt, że nie każdy może do nich przystąpić. Kandydaci są wnikliwie egzaminowani przez komisję, która poddaje ich skomplikowanym testom oraz pyta o udokumentowane doświadczenia i sukcesy na stanowisku menedżera. Przeszkodę może stanowić także wysoka cena studiów Master of Business Administration, którą każda uczelnia wyznacza na innym poziomie, lecz widełki cenowe wahają się w granicach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych za cały okres nauki. Pocieszające jest jednak to, że niekiedy sami pracodawcy finansują studia pracownikom wyróżniającym się największym potencjałem, a pozostali studenci szybko wyrównują sobie poniesione koszty radością z otrzymanej po studiach podwyżki.

Szeroka oferta studiów podyplomowych dla kadry menedżerskiej sprawia, że prestiżowy tytuł MBA jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu. Nie można go bowiem zdobyć tak łatwo, jak dyplomu każdej innej podyplomówki. Tym bardziej warto więc o niego zawalczyć i zyskać większą szansę na awans lub lepsze warunki pracy w innej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *