Jak usługi dodatkowe oferują firmy kurierskie?

fedex kurier

 

Wysyłając paczkę, chcemy to zrobić sprawnie i bez problemu. Szukamy więc usługodawcy, który odbierze od nas przesyłkę i bezpiecznie oraz szybko dostarczy ją do odbiorcy. Jak sprawdzić, która firma jest najlepsza? Oferują one bowiem dodatkowe usługi, o którym możemy nie wiedzieć. Na szczęście, możemy skorzystać z porównywarki kurierów, która zbiera i porównuje informacje.

Ile usługi dodatkowe można zamówić? Czy sprawdzimy to w porównywarce kurierów?

W naszym kraju możemy korzystać z usług wielu firm kurierskich, które wciąż poszerzają swoją ofertę. Nowością, o której przeczytamy w porównywarce kurierów, jest możliwość zamówienia doręczenia paczki w sobotę. Zazwyczaj z takiej opcji korzystamy, gdy przesyłka została nadana w piątek i chcemy, aby została doręczona w sobotę, a nie dopiero w poniedziałek. Ważne jest, aby chęć skorzystania z usługi zgłosić od razu przy nadaniu paczki. Wiele firm kurierskich oferuje ją jedynie w niektórych lokalizacjach, więc przed zamówieniem upewnijmy się, czy dana firma może nam zaoferować taką usługę. Możemy także prosić o dostarczenie dokumentu czy paczki w dniu, w którym ją nadaliśmy. Jest to usługa ekspres, za którą będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

O czym jeszcze dowiemy się w porównywarce kurierów?

porównywarka kurierów globkurier
Popularna porównywarka kurierów GlobKurier.pl

W porównywarce kurierów przeczytamy także o innych oferowanych usługach dodatkowych. Między innym, można zamówić przesyłkę za pobraniem, za którą odbiorca zapłaci podczas jej doręczenia. Wysokość opłaty za usługę pobrania różni się między firmami kurierskimi. Często jest ona również uzależniona od wysokości samego pobrania. Trzeba sprawdzić, do jakiej kwoty pobrania firma udostępnia tę usługę. Z reguły każda przesyłka kurierska jest ubezpieczona do określonej kwoty. Jeśli jednak nasza przesyłka jest bardzo cenna, możemy wykupić usługę dodatkowego ubezpieczenia. Pieniądze z ubezpieczenia otrzymamy, kiedy nasza przesyłka ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu lub zagubieniu w transporcie. Na stronie brokerów obsługujących porównywarkę kurierów przeczytamy także o tym, czy w danej firmie można prosić o potwierdzenie doręczenia przesyłki. Jeśli chcemy otrzymać kopię listu przewozowego wraz z podpisem odbiorcy, powinniśmy wybrać usługę PoD (proof of delivery).

Jak porównać ceny przesyłek kurierskich? Korzystamy z porównywarki kurierów

Poszukując odpowiadającej nam oferty, warto skorzystać z porównywarki kurierów, dzięki której wybierzemy najtańszą opcję spośród co najmniej kilku przewoźników obecnych w systemie. Takie strony obsługują brokerzy kurierscy, czyli firmy pośredniczące, które korzystają z usług popularnych firm kurierskich. Wystarczy wpisać wagę i wymiary przesyłki oraz miejsce dostarczenia i odbioru przesyłki, a porównywarka znajdzie najtańszą ofertę. Jeśli znajdziemy odpowiadającą nam ofertę, możemy zamówić daną usługę kurierską za pośrednictwem brokera.

Przesyłki kurierskie to wygodny sposób wysyłania towarów. Za pomocą porównywarki kurierów wybierzmy najlepszą dla nas ofertę, zwracając uwagę na usługi dodatkowe i wyślijmy paczkę, która na pewno bezpiecznie dotrze do adresata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *