Warto inwestować w siebie ?

To pytanie mogą uznać za retoryczne wszystkie osoby, które nie lubią stać w miejscu i cenią sobie zdobycie konkurencyjnej pozycji na rynku pracy. To właśnie one zamiast obawiać się zwolnień, skupiają się na dążeniu do otrzymania awansu lub uzyskania lepszych warunków finansowych u innego pracodawcy.

Inwestuj w siebie i zbieraj profity!

Czy istnieje inwestycja z dużą stopą zwrotu, która jest jednocześnie bezpieczna dla inwestora? Owszem, lecz nie znajdziesz jej na rynku finansowym. Najbezpieczniejszą inwestycją, która może przynosić profity w długiej perspektywie czasowej jest bowiem inwestycja w siebie. Jeżeli rozwiniesz swój potencjał, wzmocnisz pozycję na rynku pracy i zdobędziesz lepiej opłacane kompetencje. Im wcześniej to zrobisz, tym szybciej zaczniesz czerpać profity w postaci wyższego wynagrodzenia i poczucia bezpieczeństwa, wynikającego ze stabilnej pozycji zawodowej. Nie bez powodu wielu multimilionerów twierdzi, że w każdym miesiącu warto przeznaczyć określoną część swojego wynagrodzenia lub zysków na edukację, ponieważ to właśnie dzięki tej prostej metodzie najszybciej zanotujesz wzrost swoich przychodów. Inwestować w siebie powinien każdy – zarówno student, jak i etatowy pracownik oraz właściciel dobrze prosperującej firmy. Ważne jednak, by dobrać sposób dokształcania się do aktualnej sytuacji zawodowej oraz potrzeb z nią związanych. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Edukacja niejedno ma imię

Jeżeli jesteś pracownikiem, który marzy o awansie, pamiętaj o tym, że warto dokumentować zdobycie nowych kompetencji, aby móc jednoznacznie wykazać pracodawcy, że intensywnie się rozwijasz. Zbieraj więc dyplomy studiów podyplomowych i szkoleń, a jeśli uczęszczasz na kurs językowy, postaraj się zdobyć certyfikat poświadczający Twoje umiejętności.

Inna sytuacja dotyczy przedsiębiorcy, który poświęca większość czasu na rozwój swojej firmy. Jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, wybierz więc praktyczne warsztaty, których ukończenie nie zajmie Ci więcej niż kilka dni. Praktyczny kurs dostarczy Ci wiele inspiracji oraz wiedzę gotową do natychmiastowego wdrożenia w Twojej firmie. W wolnych chwilach postaraj się natomiast aktualizować wiadomości z zakresu marketingu, zarządzania i coachingu poprzez czytanie książek i specjalistycznych czasopism.

Inwestycję w siebie warto rozpocząć jeszcze podczas studiów. Jako żak masz wiele możliwości uczestniczenia w bezpłatnych konferencjach oraz odbywania praktyk pod okiem doświadczonych mentorów. Nie wahaj się z nich skorzystać!

Inwestowanie w siebie zawsze popłaca, warto jednak dopasować metody nauki do swojej sytuacji zawodowej oraz zasobów czasowych. A możliwości dokształcania się jest wiele – począwszy od studiów podyplomowych i szkoleń, poprzez udział w konferencjach i wydarzeniach branżowych, aż po czytanie specjalistycznej prasy oraz książek.           

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *